Co s sebou na víkendovku

Na každou víkendovku je potřeba hlavně spacák, karimatka, vhodné oblečení a obuv na ven i dovnitř, papuče, kartáček na zuby, deník a něco na psaní. Ešus, hrnek a lžíce jsou potřeba jen tehdy, je-li to napsáno na lístečku k akci, stejně jako další neobvyklé věci. V žádném případě si holky neberou sladkosti, veškeré jídlo včetně dobrot je zajištěno společně. Jídla je vždycky dost, rodiče nemusí mít obavy, že by holky měly někdy hlad. A pokud s sebou mají holky sladkosti, obvykle je jí večer před spaním, což je více než nezdravé.

Doporučujeme na víkendovky nebrat mobily, ani jiné drahé věci, včetně nového oblečení apod. Mobily odvádí holky od společných her a aktivit, narušuje to chod víkendovky. Pokud rodiče potřebují s dětmi mluvit, mohou využít telefon vedoucích. Oblečení se často při hrách zašpiní, proto je lepší nebrat si zbrusu nové kousky.

Ohledně sladkostí a mobilů prosíme hlavně rodiče o spolupráci - nedávejte to holkám s sebou. Děkujeme. 

7.4.

Skautský sportovní turnaj

Sraz je 7. 4. v 09:00 a návrat 7. 4. v 15:00.

Tradiční sportovní turnaj mezi oddíly z celého okresu pořádaný šumperskými skauty. Uskuteční se v tělocvičně Gymnázia Šumperk od 9 do cca 15 hodin. Světlušky a vlčata budou zápasit ve vybíjené, skautky a skauti ve florbalu a roveři a rangers v badmintonu. Účast našich holek záleží na tom, jestli se v družinách domluví a vytvoří tým.

13.4.

Víkendovka

Sraz je 13. 4. v 17:00 a návrat 15. 4. v 12:00.

V dubnu nás čeká víkendovka pod vedením Hopa (Karolíny Švédové). Doufáme, že už se na ni těšíte a že si uděláte volno a nebudeme ji muset zrušit, jako tu únorovou :-(.

22.4.

Skautský koncert

Sraz je 22. 4. v 18:00 a návrat 22. 4. v 20:00.

I letos pořádá naše středisko koncert, na kterém budou vystupovat šumperští skauti. Výtěžek z koncertu bude věnován na dobročinné účely. Bližší informace určitě dostatnete později. Zváni jsou jak skauti, tak jejich rodiče, příbuzní a kamarádi.

12.5.

Jednodenní středisková akce pro malé i velké

Sraz je 12. 5. v 07:00 a návrat 12. 5. v 19:00.

V sobotu 12. května 2018 se chystá středisková výprava pro malé i velké. A ty nesmíš chybět. Rezervuj si proto tento termín už teď!

19.5.

Závod vlčat a světlušek

Sraz je 19. 5. v 08:00 a návrat 19. 5. v 19:00.

Letos se opět koná Závod vlčat a světlušek, ve kterém může své síly změřit družinka Srdíček s ostatními světluškami a vlčaty ze šumperského okresu.