Co s sebou na víkendovku

Na každou víkendovku je potřeba hlavně spacák, karimatka, vhodné oblečení a obuv na ven i dovnitř, papuče, kartáček na zuby, deník a něco na psaní. Ešus, hrnek a lžíce jsou potřeba jen tehdy, je-li to napsáno na lístečku k akci, stejně jako další neobvyklé věci. V žádném případě si holky neberou sladkosti, veškeré jídlo včetně dobrot je zajištěno společně. Jídla je vždycky dost, rodiče nemusí mít obavy, že by holky měly někdy hlad. A pokud s sebou mají holky sladkosti, obvykle je jí večer před spaním, což je více než nezdravé.

Doporučujeme na víkendovky nebrat mobily, ani jiné drahé věci, včetně nového oblečení apod. Mobily odvádí holky od společných her a aktivit, narušuje to chod víkendovky. Pokud rodiče potřebují s dětmi mluvit, mohou využít telefon vedoucích. Oblečení se často při hrách zašpiní, proto je lepší nebrat si zbrusu nové kousky.

Ohledně sladkostí a mobilů prosíme hlavně rodiče o spolupráci - nedávejte to holkám s sebou. Děkujeme. 

27.4.

Ivančena

Sraz je 27. 4. v 07:00 a návrat 27. 4. v 19:00.

Každoročně se na skautském pomníku Ivančena koná setkání skautů z celé republiky k příležitosti svátku sv. Jiří, patrona skautů.

Zjistíme, jestli by byl o výpravu na Ivančenu zájem jak u nás v oddíle, tak ve středisku, a pokusili bychom se domluvit autobus. Konání akce tedy záleží na zájmu členů.

4.5.

Středisková akce

Sraz je 4. 5. v 07:00 a návrat 4. 5. v 18:00.

I letos se uskuteční velká akce pro všechny členy střediska, malé i ty velké. Proto si ji nenech ujít ani ty!

11.5.

Svojsíkův závod

Sraz je 11. 5. v 09:00 a návrat 11. 5. v 16:00.

I letos proběhne pro všechny skautky a skauty závod družin v nejrůznějších disciplínách Svojsíkův závod. Chceš zjistit, jestli umíš uvázat rychleji uzly a nebo budeš lepší v orientaci dle mapy? Pojeď a vyzkoušej si to na vlastní kůži. Informace se včas dozvíte od vašich rádkyň na schůzkách.

8.6.

Oddílová jednodenka

Sraz je 8. 6. v 08:00 a návrat 8. 6. v 16:00.

Společná oddílová akce na jeden den, kterou zvládnou i naše nejmladší členky. Sany si pro nás nachystá výlet, sportovní odpoledne, koupačku na bazéně nebo jinou prima aktivitu - nechme se překvapit ;-).

20.7.

Tábor

Sraz je 20. 7. v 09:00 a návrat 31. 7. v 12:00.

Letos na tábor pojedeme opět na Ramzovou. Pojedeme od soboty 20. 7., mladší holky (ročník 2005 a mladší) pojedou na 9 dní, tj. do neděle 28. 7., starší holky (ročník 2006 a starší) zůstanou na táboře do středy 31.7.