Skautky Šumperk

Vítejte na stránkách šumperských skautek ze 3. oddílu, doufám, že zde najdete vše potřebné, ať už jako členky nebo rodiče. Kdyby ne, neváhejte se na mě obrátit.

S přáním hezkého dne,

Šárka Hnilicová

vedoucí oddílu

 

 

 

logo

O oddílu

Náš 3. oddíl skautek byl založen v roce 1968. Po zákazu činnosti (komunistický režim v r.1970) jsme svou činnost skryly pod organizací TOM (turistický oddíl mládeže). Tam byli i hoši. Skautský zákon byl nahrazen "Indiánským zákonem", který se skautskému velmi podobal. Oddíl jsme nazvali "Letící šíp". Měli jsme oddílové pokřiky, kroje podobné skautským i kroje indiánské. Skautské ideály jsme neztratily a hned po revoluci v r.1989 jsme obnovily skautskou činnost (sestry Manita a Wineta) a náš oddíl se vrátil k názvu "Strážkyně přátelství".

Skauting me baví!
22.9.

Oslavy padesátého výročí oddílu

Sraz je 22. 9. v 09:00 a návrat 22. 9. v 20:00.

V sobotu 22. září 2018 proběhnou oslavy padesátého výročí založení našeho oddílu. Blokujte si tento termín a těšte se. Bude to stát za to!

 

Nazdar milé současné a především bývalé členky oddílu Strážkyně přátelství,

v sobotu 22. 9. 2018 plánujeme k padesátému výročí založení tohoto oddílu oslavu, tedy sraz bývalých členek s příjemným a nenáročným programem.

Hlavní část programu proběhne v odpoledních/večerních hodinách v Šumperku, dopoledne by měla proběhnout doplňková část - návštěva hrobu Manity. Případní partneři a děti nejsou problém.

Budeme moc rády, pokud budeš moci přijet. Pro určení konkrétního místa potřebujeme znát předběžný počet účastníků. Zapiš se prosím do tohoto registračního formuláře, ulehčí to i naši další konverzaci:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScK8X3vD2SzWZJqaD96hnXd9Ry7yuA3OiXULPdJ4OU_H6WcVA/viewform?c=0&w=1

Prosíme o volné šíření této události komukoliv, koho by to mohlo zajímat. V tuto chvíli stačí vyplnit registrační formulář a vyčkat dalších instrukcí :)

A co plánujeme? Určitě nějaké krátké zastavení nad historií i současností oddílu, průřez fotkami, mezigenerační kvíz, oheň k opékání. A hlavně setkání se svou (snad milou) minulostí. :) Nemůže se stát, aby přišel někdo, kdo by tam nikoho neznal!

Za přípravný tým oddílu Strážkyně přítelství se těší

Bíba, Terka, Mirabelka