Skautky Šumperk

Vítejte na stránkách šumperských skautek ze 3. oddílu, doufám, že zde najdete vše potřebné, ať už jako členky nebo rodiče. Kdyby ne, neváhejte se na mě obrátit.

S přáním hezkého dne,

Zdenča Kašparová

vedoucí oddílu

 

 

 

logo

O oddílu

Náš 3. oddíl skautek byl založen v roce 1968. Po zákazu činnosti (komunistický režim v r.1970) jsme svou činnost skryly pod turistický oddíl mládeže. Skautské ideály jsme neztratily a hned po revoluci v r.1989 jsme obnovily skautskou činnost (sestry Manita a Wineta).

Nyní je nás v oddíle asi třicet, tři družiny se pravidelně schází v klubovně a jednou za čas vyráží celý oddíl na víkendovou výpravu. Pro holky máme nachystaný pestrý a zábavný program, při kterém se učí novým dovednostem a upevňují svůj charakter. Děvčata se učí nejen praktickým dovednostem (uvařit si, sbalit si batoh, koupit si jízdenku, atp.), ale také se učí tzv. "soft skills", například vycházet s ostatními, být tolerantní k odlišnostem, najít si svou roli v týmu, řídit práci na projektu, být zodpovědný za své jednání. To vše je schované do her a aktivit, takže zatímco se baví a zažívají dobrodružství, všestranně se rozvíjí. Náš oddíl velmi dbá na přátelskou atmosféru, takže si zde každý najde kamarády a nemusí se bát posměchu a odsuzování.

Skauting me baví!
28.2.

Rádcovský víkend

Sraz je 28. 2. v 00:00 a návrat 1. 3. v 00:00.

Rádci z našeho střediska se potkají o víkendu na Švagrově v rámci rádcovského víkendu.

15.3.

Sportovní turnaj

Sraz je 15. 3. v 00:00 a návrat 15. 3. v 00:00.

Tradičně se v prostorách tělocvičny Gymnázia Šumperk utkají skauti napříš okresem v různých sportech.

Nejmladší děti se utkají ve vybíjené, starší děti bude čekat turnaj ve florbale a vedoucí se utkají v badmintonu.

18.4.

Jednodenní středisková akce

Sraz je 18. 4. v 00:00 a návrat 18. 4. v 00:00.

Celostředisková jednodenní akce proběhne v půlce dubna. Určitě se můžete těšit na nějakou skvělou bojovku a jako už tradičně i opékání špekáčků.

25.4.

Ivančena

Sraz je 25. 4. v 00:00 a návrat 25. 4. v 00:00.

Náš oddíl se s největší pravděpodobností připojí k našim zábřežským kamarádům a společně vyrazíme ke skautské mohyle na Ivančeně, kde vzdáme úctu padlým skautům v době totalitních režimů.

26.4.

Skautský benefiční koncert

Sraz je 26. 4. v 17:00 a návrat 26. 4. v 19:00.

Tradičně naše středisko pořádá na počest svátku sv. Jiří (patrona skautů) Skautský benefiční koncert v kostele sv. Panny Marie v Šumperku. Výtěžek z koncertu vždy putuje na dobrou věc!